Naturalnie piękna jesień - listopadowe wyzwanie urodowe

Naturalnie piękna jesień – listopadowe wyzwanie urodowe

Zapraszam do udziału w listopadowym wyzwaniu urodowym “Naturalnie piękna jesień”. Przez 3 tygodnie pomogę zaplanować Wam jesienną pielęgnacji skóry i włosów, podpowiem, jakich kosmetyków warto używać o tej porze roku i jak ochronić skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jesienno-zimowa aura nie wpływa dobrze na kondycję naszej skóry i włosów. Niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak silny wiatr, często padający deszcz, niska temperatura i centralne ogrzewanie w pomieszczeniach prowadzą do przesuszenia skóry, jej zaczerwienienia i nadmiernego wypadania włosów. Aby temu zapobiec warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Pomogą w tym starannie zaplanowana rutyna pielęgnacyjna dostosowana do aktualnej pory roku oraz dobrze dobrane kosmetyki naturalne.

Wyzwanie urodowe “Naturalnie piękna jesień”

Chcąc Wam pomóc w zaplanowaniu odpowiedniej jesienno-zimowej pielęgnacji skóry i włosów, postanowiłam przygotować wyzwanie urodowe “Naturalnie piękna jesień”.

Celem wyzwania jest uporządkowanie codziennej pielęgnacji i przygotowanie skóry i włosów na nadchodzącą zimę.

Przez 3 tygodnie będziecie otrzymywać wyzwania urodowe, pomocne wskazówki i porady, których celem będzie zaplanowanie i ułożenie codziennej rutyny pielęgnacyjnej, poprawa kondycji skóry i włosów, wprowadzenie do pielęgnacji naturalnych kosmetyków i nowych metod pielęgnacji. Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o skórę i włosy jesienią, czyli w okresie, gdy warunki atmosferyczne są mało korzystne i potrafią wpłynąć na pogorszenie ich wyglądu i kondycji. Przy okazji przygotujemy też naszą skórę na zimę, która jest dla niej jeszcze mniej łaskawa niż jesień.

Wyzwanie każda z nas będzie realizować we własnym zakresie i zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Efektami naszych działań będziemy dzieliły się na Instagramie (posty lub stories), używając #wyzwaniepieknajesien

W ramach wyzwania otrzymacie ode mnie:

– plan pielęgnacji twarzy, ciała i włosów

– porady dotyczące poszczególnych etapów pielęgnacji skóry

– podpowiedzi, jakich kosmetyków unikać jesienią i zimą, a które warto włączyć do pielęgnacji

– zestawienie najlepszych kosmetyków naturalnych na jesień i zimę do twarzy, ciała i włosów

– codzienne wsparcie

– plansze, na których będziecie mogły raportować tygodniowy przebieg wyzwania

Za Waszą zgodą będę udostępniać posty, zdjęcia, plansze i stories, na których będziecie pokazywały, jak realizujecie wyzwanie. Abym mogła je zobaczyć, oznaczajcie mnie @olga_makehappyday i używajcie #wyzwaniepieknajesien

Najbardziej aktywne osoby (wybiorę dwie) będą miały okazję otrzymać wyjątkową nagrodę – planer “Plan na dobrostan” od platformy Naturalna Bogini

Czas trwania wyzwania: 5-26 listopada 2019 roku.

Gdzie?

Oczywiście na Instagramie. To właśnie tam będzie toczyło się nasze wyzwanie. Codziennie będę relacjonować wyzwanie na InstaStories i to tam będę podpatrywać jak Wam idzie. To również na Instagramie będą pojawiać się wskazówki i podpowiedzi ułatwiające realizację wyzwania.

Na Instagramie znajdziecie mnie tutaj -> kliknij i dołącz do wyzwania

Plan wyzwania “Naturalnie piękna jesień”

wyzwanie piękna jesień

 

Tydzień 1.

Pierwszy tydzień wyzwania będzie poświęcony pielęgnacji twarzy. Omówimy najważniejsze etapy pielęgnacji skóry twarzy takie jak oczyszczanie, tonizowanie, złuszczanie, nawilżanie. Porozmawiamy o maseczkach i ochronie skóry przed zimnem.  Podpowiem, jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wprowadzić teraz do pielęgnacji i o jakie kosmetyki wzbogacić kosmetyczkę.

Tydzień 2. 

Drugi tydzień wyzwania podporządkujemy pielęgnacji włosów. Zajmiemy się ich wypadaniem i szybkim przetłuszczaniem. Podpowiem, czym i jak myć włosy, jakich masek i odżywek używać, jak chronić cebulki włosów przed osłabieniem, spowolnić przetłuszczanie się włosów oraz ochronić końcówki przed przesuszeniem i rozdwajaniem.

Tydzień 3. 

Trzeci tydzień wyzwania będzie dotyczył pielęgnacji ciała. Szczególną uwagę poświęcimy dłoniom, które w okresie jesienno-zimowym są bardzo narażone na działanie czynników zewnętrznych. Polecę najlepsze kosmetyki ochronne do ciała i balsamy oraz kremy, które zadbają o odżywienie, nawilżenie i regenerację skóry.

Do tego dojdą oczywiście zadania dla Was, żebym widziała, że korzystacie z moich wskazówek i aktywnie uczestniczycie w wyzwaniu.

Jak widzicie – będzie się działo! 

Dlatego nie zwlekajcie, dołączajcie do mnie na Instagramie i zapraszajcie do udziału w wzywaniu wszystkie koleżanki.

Zaczynamy już jutro!

Olga

Cześć! Nazywam się Olga Pietraszewska i jestem autorką tego bloga. Interesuję się wszystkim, co jest związane z szeroko pojętą tematyką zdrowego stylu życia oraz naturalną pielęgnacją, której od kilku lat jestem wielką pasjonatką. Na blogu dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z tą tematyką, chcąc w ten sposób zainspirować swoich czytelników do wprowadzenia zmian w ich życiu oraz trochę tę drogę ułatwić. Przy okazji staram się też stworzyć w tym miejscu przyjazną i miłą atmosferę, tak, żeby blog Make Happy Day był tym, na który chce się wracać.

Może Ci się spodobać

20 rzeczy dobrych dla zdrowia, które możesz zrobić jesienią

50 powodów, dla których warto polubić jesień

Olej z czarnuszki – naturalny sposób na lepszą odporność i piękniejszą skórę

Zero waste w moim domu – sukcesy, porażki i 50 sposobów na to, by śmiecić mniej

2 thoughts on “Naturalnie piękna jesień – listopadowe wyzwanie urodowe”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close